On žiadny mentálny atlét nie je !

Autor: Michal Mišun | 27.1.2011 o 7:21 | (upravené 27.1.2011 o 9:43) Karma článku: 6,67 | Prečítané:  420x

Moja práca spočíva v kontakte z ľuďmi. Je to ťažká , poučná a hlavne veselá každodenná skúsenosť.  Ako stavbyvedúci sa stretávam z množstvom situácii ktoré prekračujú hranicu chápania.

Máme tu ďalší deň . Vonku mrzne  a teplota klesla na -5 stupňov . Ešte pred odchodom naštartujeme služobné auto aby sme do práce odchádzali v teple. Šofér si odstráni z okien námrazu a môžeme vyraziť.

Niekoho však napadne jednoduchšie riešenie škrabania okien. Dá si postaviť na kávu . Po jej zaliati príde s kanvicou k autu a vriacou vodou obleje čelné okno auta. Úžasný nápad s ešte dokonalejším výsledkom v podobe prasknutého čelného skla. S obdivom mu zatlieskam. Zo zadných radov sa ozve nezabudnuteľná veta : Z neho žiadny mentálny atlét nikdy nebude !!

Konečne sa pohneme smerom do práce . Šofér nikdy nezabudne presne trafiť každú dieru na ceste. Veď už šesť mesiacov jazdíme rovnakou trasou a najlepšie terénne auto ja služobné . Tak prečo by sa mal aspoň jednej vyhnúť. Jazda na plný plyn je samozrejmosťou , veď gumy máme zimné , čo by sa mohlo stať ?!

Na semafore svieti oranžová , nasleduje červená a mi sa rútime do križovatky. Heslo silnejší pes j..e je pravdivé . Všetci ostatný stoja a naše Dukato sa rúti cez križovatku . Za okamih sa blížime k ďalšej križovatke . Nikto v aute už nepochybuje ako to skončí . Šofér nás drží v napätí do posledného metra pred semaforom. Nakoniec na prekvapenie brzdí a mi si zblízka obzeráme prasknuté predné sklo po jeho rannom nápade.

Stojíme ! Je zelená , šofér nereaguje . Sme trpezlivý . Znovu oranžová , červená , zelená ...

Pán si praje inú farbu ?? položím otázku šoférovi . Konečne sa rozbiehame štýlom relay dakar .

Ešte jeden kilometer a sme v práci . Tu v dedine stojí informačný radar . Už z diaľky vidíme hodnotu 70km/hod . Dokázal to , ideme rýchlejšie ako včera. Šofér je na svoj výkon patrične hrdý .

Z neho už proste žiadny mentálny atlét nebude !


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan nemá peniaze ani hráčov a stráca to najcennejšie. Fanúšikov

Viac ako o postupe do play off sa začína hovoriť, či klub vôbec dohrá sezónu v KHL.

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.


Už ste čítali?