On žiadny mentálny atlét nie je !

Autor: Michal Mišun | 27.1.2011 o 7:21 | (upravené 27.1.2011 o 9:43) Karma článku: 6,67 | Prečítané:  463x

Moja práca spočíva v kontakte z ľuďmi. Je to ťažká , poučná a hlavne veselá každodenná skúsenosť.  Ako stavbyvedúci sa stretávam z množstvom situácii ktoré prekračujú hranicu chápania.

Máme tu ďalší deň . Vonku mrzne  a teplota klesla na -5 stupňov . Ešte pred odchodom naštartujeme služobné auto aby sme do práce odchádzali v teple. Šofér si odstráni z okien námrazu a môžeme vyraziť.

Niekoho však napadne jednoduchšie riešenie škrabania okien. Dá si postaviť na kávu . Po jej zaliati príde s kanvicou k autu a vriacou vodou obleje čelné okno auta. Úžasný nápad s ešte dokonalejším výsledkom v podobe prasknutého čelného skla. S obdivom mu zatlieskam. Zo zadných radov sa ozve nezabudnuteľná veta : Z neho žiadny mentálny atlét nikdy nebude !!

Konečne sa pohneme smerom do práce . Šofér nikdy nezabudne presne trafiť každú dieru na ceste. Veď už šesť mesiacov jazdíme rovnakou trasou a najlepšie terénne auto ja služobné . Tak prečo by sa mal aspoň jednej vyhnúť. Jazda na plný plyn je samozrejmosťou , veď gumy máme zimné , čo by sa mohlo stať ?!

Na semafore svieti oranžová , nasleduje červená a mi sa rútime do križovatky. Heslo silnejší pes j..e je pravdivé . Všetci ostatný stoja a naše Dukato sa rúti cez križovatku . Za okamih sa blížime k ďalšej križovatke . Nikto v aute už nepochybuje ako to skončí . Šofér nás drží v napätí do posledného metra pred semaforom. Nakoniec na prekvapenie brzdí a mi si zblízka obzeráme prasknuté predné sklo po jeho rannom nápade.

Stojíme ! Je zelená , šofér nereaguje . Sme trpezlivý . Znovu oranžová , červená , zelená ...

Pán si praje inú farbu ?? položím otázku šoférovi . Konečne sa rozbiehame štýlom relay dakar .

Ešte jeden kilometer a sme v práci . Tu v dedine stojí informačný radar . Už z diaľky vidíme hodnotu 70km/hod . Dokázal to , ideme rýchlejšie ako včera. Šofér je na svoj výkon patrične hrdý .

Z neho už proste žiadny mentálny atlét nebude !


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ak sa bude chcieť pacient objednať, vyšetrenie nech si zaplatí sám

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker chce zmeniť spôsob objednávania pacientov.

KOMENTÁRE

Akékoľvek súkromné peniaze do zdravotníctva sú vítané

Ľudia si za doplnkové ordinačné hodiny priplatia.


Už ste čítali?